Neler Yapıyoruz ?

Paslanmaz Çelik Kronlar

UZ.DR. HARUN CANOĞLU

Paslanmaz Çelik Kronlar


Paslanmaz çelik kronlar veya kaplamalar, süt dişleri veya genç daimi dişlerin yaygın harabiyetinde (dolguyu tutacak yeterince diş dokusunun olmadığı durumlarda) kullanılan yöntemlerdir . Amputasyon veya kanal tedavisi gören süt dişlerinin tedavilerinde kullanılabilir.

Hazır olarak değişik boylarda üretilir, hekim bu kaplamaları çocuğun dişine ait boya ve forma getirerek sağlam bir yapıştırıcı ile dişe sabitler.

Oldukça sağlam malzemelerdir, kırılma olasılığı bir dolguya göre çok düşüktür. dökülme zamanına kadar dişin çevresini sararak korunmasını sağlayacaktır. Dezavantajları metal görünümleridir.

Son yıllarda bu ürünlerin dış kısmının porselenle kaplı olduğu veya tamamen zirkonyumdan üretilen şekilleri de piyasada mevcuttur.

Dişin sürme zamanı geldiğinde yapılan bu kaplama süt dişiyle birlikte dökülür, yani ayrıca bir çıkartma işlemi gerektirmez.

UZ.DR HARUN CANOĞLU

Çocuk diş hekimliği için özel düzenlenmiş çocuk diş kliniğinde pedodonti alanındaki bütün tedaviler uygulanır. Çocuk diş hekimi hastanın şikâyeti ne olursa olsun bütün ağzı kapsayan bir muayene yapar ve bulgulara göre tedavi planlamasını veliye sunar. Bu tedavi planlaması, çocuğun şikâyetine yönelik dişlerine hangi tedavilerin uygulanabileceğinin yanı sıra çocuğun ağız sağlığını iyileştirmeye yönelik koruyucu tedavileri de içine alır.

Copyright by Dream Tasarım 2019. All rights reserved.