Neler Yapıyoruz ?

Erüpsiyon (Sürme) Kisti

UZ.DR HARUN CANOĞLU

Erüpsiyon (Sürme) Kisti


Erüpsiyon kisti veya sürme hematomu dişler sürmekte iken sık karşılaşılan problemlerdendir. Diğer ağız içi hastalıklarla karışma olasılığı olduğu için diş hekimi muayenesini gerektirir.

Dişler sürmekteyken diş eti içerisindeki damarlarda yırtılma ve kanamalar olur. Bu kanamalı alan pıhtılaşarak dişin süreceği kısımda mor renkli bir şişlik şeklinde kendini gösterir. Lokal bir problemdir. Tedavisinde Soğuk masaj oyuncaklar(içi sıvı dolu soğutulabilen diş kaşıyıcıları), parmak masajı veya buzla masaj önerilir. Problem devam ederse veya şişlik rahatsız edici boyutlara ulaşırsa diş hekimi diş eti bölgesine müdahalede bulunarak problemi çözebilir.

UZ.DR HARUN CANOĞLU

Çocuk diş hekimliği için özel düzenlenmiş çocuk diş kliniğinde pedodonti alanındaki bütün tedaviler uygulanır. Çocuk diş hekimi hastanın şikâyeti ne olursa olsun bütün ağzı kapsayan bir muayene yapar ve bulgulara göre tedavi planlamasını veliye sunar. Bu tedavi planlaması, çocuğun şikâyetine yönelik dişlerine hangi tedavilerin uygulanabileceğinin yanı sıra çocuğun ağız sağlığını iyileştirmeye yönelik koruyucu tedavileri de içine alır.

Copyright by Dream Tasarım 2019. All rights reserved.