Neler Yapıyoruz ?

Amputasyon

UZ.DR. HARUN CANOĞLU

Amputasyon


Süt dişlerinde ve kökü gelişmemiş daimi dişlerde çürük derinse uygulanan bir tedavi şeklidir, halk arasında yarı kanal tedavisiolarak da adlandırılmaktadır.Çürüğün derin olması durumunda pulpa dokusu (dişin iç kısmındaki canlı sinir-damar dokusu içeren doku) bakterilerden etkilenebilir. Amputasyon, dişin canlı sinir-damar dokusunun bazı aletlerle kısmen uzaklaştırılıp dişin geri kalan canlı damar sinir kısmının sağlıklı bir şekilde kalmasını amaçlayan tedavi şeklidir.

Kullanılan malzemeler biyouyumludur yani diş ve çevre dokulara en az zarar verecek şekilde üretilmiştir. Amputasyon tedavisinin başarısı ailenin hekime başvuru zamanıyla yakından ilişkilidir, sorun biraz daha ilerlerse genellikle kanal tedavileri gerekir.

UZ.DR HARUN CANOĞLU

Çocuk diş hekimliği için özel düzenlenmiş çocuk diş kliniğinde pedodonti alanındaki bütün tedaviler uygulanır. Çocuk diş hekimi hastanın şikâyeti ne olursa olsun bütün ağzı kapsayan bir muayene yapar ve bulgulara göre tedavi planlamasını veliye sunar. Bu tedavi planlaması, çocuğun şikâyetine yönelik dişlerine hangi tedavilerin uygulanabileceğinin yanı sıra çocuğun ağız sağlığını iyileştirmeye yönelik koruyucu tedavileri de içine alır.

Copyright by Dream Tasarım 2019. All rights reserved.