Neler Yapıyoruz ?

Sedasyon

UZ.DR. HARUN CANOĞLU

Sedasyon


Sedasyon altında diş tedavileri özel ekipman ve önlem gerektirdiği için mutlaka ‘’Ameliyathane’’ ortamında yapılmalıdır.

Özel hastalığı olan bireylerde Sedasyon ve genel anestezi altında diş tedavileri tıp doktorunun önerisine başvurularak ve  özel önlemler alınarak yapılmalıdır.

Büyüme ve gelişim döneminde, çeşitli aygıtlar kullanarak çenelerin büyümesini yönlendirme işlemine fonksiyonel çene ortopedisi adı verilir. Problem teşhis edilen hastalarda erken müdahaleler  çok önemlidir.

Sedasyon ve genel anestezi altında diş tedavileri tüm dünyada küçük yaş grubu çocuklarda ve korku, bulantı şikayeti olan erişkinlerde sıklıkla kullanılmaktadır.

Diş yaralanmalarında acil tedavi gereksinimleri olabilmekte, geç müdahaleler dişin kaybıyla sonuçlanabilmektedir. Yaralanma durumunda lütfen zaman kaybetmeden hekiminize başvurun.

UZ.DR HARUN CANOĞLU

Çocuk diş hekimliği için özel düzenlenmiş çocuk diş kliniğinde pedodonti alanındaki bütün tedaviler uygulanır. Çocuk diş hekimi hastanın şikâyeti ne olursa olsun bütün ağzı kapsayan bir muayene yapar ve bulgulara göre tedavi planlamasını veliye sunar. Bu tedavi planlaması, çocuğun şikâyetine yönelik dişlerine hangi tedavilerin uygulanabileceğinin yanı sıra çocuğun ağız sağlığını iyileştirmeye yönelik koruyucu tedavileri de içine alır.

Copyright by Dream Tasarım 2019. All rights reserved.